New Delhi, Delhi
GST No. 07BKEPJ6838C1Z8
Call 07942716018 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Type | Pallet Rack |
| Load Per Layer | 200 Kg |
| Rack Type | Slotted Angle Rack |
| Structural Type | Slotted Angle |
| Number Of Levels | 4 levels |
| Mounting Type | Free Standing |
| Length | 2700mm |
| Storage Capacity | 1000 kg |
| Product Type | Storage Racks |
| Height | 6 feet |
| Load Capacity Per Layer | 200 kg |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| No. Of Shelves | 8 |
| Number Of Layers | 4 |
| Usage/Application | Industrial |
| Load Capacity Per Level | 500kg |
| Layers Per Rack | 6 |
View Complete details