New Delhi, Delhi
GST No. 07BKEPJ6838C1Z8
Call 07942716018 77% Response Rate
Send Enquiry
| Load Capacity Per Layer | <50 Kg |
| Height | 6 ft (1829 mm) |
| No. of Shelves | 3 Shelves |
| Length | 6 ft (1829 mm) |
| Load Capacity | Above 500 kg |
| Depth | 18 inch (1.5 ft) |
| Rack Type | Wall Mounted |
| Load Capacity per Shelf | 100 kg |
| Height (in feet) | 3 Feet |
| Number of Shelves | 6 |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details