New Delhi, Delhi
GST No. 07BKEPJ6838C1Z8
Call 07942716018 77% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Floor Type | Multi Tier |
| No. Of Shelves | 8 |
| Load Capacity | 500 kg/sq m |
| Usage/Application | Warehouse |
| Platform Height | 2400 mm |
| Product Type | Storage Racks |
| Storage Capacity | 100kg |
| Load per Layer | 150 kg/layer |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details