New Delhi, Delhi
GST No. 07BKEPJ6838C1Z8
Call 07942716018 78% Response Rate
Send Enquiry
| Type | Selective Rack |
| No. Of Shelves | 3 |
| Load Per Layer | 100-200 kg |
| Number Of Layers | 3 |
| Mounting Type | Free Standing |
| Usage/Application | Warehouse |
| Storage Capacity | 1000 kg |
| Product Type | Free Standing Unit |
| Height | 6 feet |
| Load Capacity Per Layer | 500 kg |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details