New Delhi, Delhi
GST No. 07BKEPJ6838C1Z8
Call 07942716018 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Number of Shelves | 6 |
| Product Type | Two/Three tier |
| Usage/Application | Warehouse |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Blue |
| Layers Per Rack | 6 |
| Load Per Layer | 250 Kg |
| Load Capacity per Shelf | 100 kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Pallet Material | MS |
| Material | Mild Steel |
| Size | 1000 mm X 1000 mm |
| Static Load | 2000 kg |
| Usage | Machine Parts, Heavy Racking, Drum Storage, Coil Storage |
| Color | Blue |
| Dynamic Load | 1000 kg |
| Pallet Size | 1200×1000 mm |
| Entry Type | Two Way |
| Surface Treatment | POWDER COATED |
| Usage/Application | INDUSTRIAL STORAGE |
View Complete details