New Delhi, Delhi
GST No. 07BKEPJ6838C1Z8
Call 07942716018 77% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Height | 6 ft (1829 mm) |
| Load Capacity per Level | 2000 kg (2 Ton) |
| Length | 6 ft (1829 mm) |
| Number of Levels | 4 Levels (G+3) |
| Depth | 18 inch (1.5 ft) |
| No. of Shelves | 8 Shelves |
| Rack Type | Open Rack |
| Mount Type | Free Standing |
| Load Capacity per Shelf | 500 kg |
| Finish Type | Powder Coated |
| Material | Mild Steel |
| Number Of Shelves | 3 Shelves |
| Color | Blue |
| Features | Portable Use, Durable, Wheel featured, High Quality, Light Weight |
| Sustainability | Light Breeze, Normal Heat, Rust Resistant |
| Maintenance | Dry Cloth, Vacuum Cleaner, Wipe with Soft Cloth |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details